Τρίτη, 20 Οκτωβρίου 2015

Βράβευση Μαθητών Δημοτικού




        Την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2015  διεξείχθει ο  9ος μαθητικός διαγωνισμός «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων του Νομού Βοιωτίας. Ο διαγωνισμός οργανώθηκε από τα κεντρικά της Ε.Μ.Ε. και διεξήχθη σε συνεργασία με το παράρτημα της Ε.Μ.Ε. Ν. Βοιωτίας, τους δασκάλους των σχολείων και με τη στήριξη της Διεύθυνσης  Α/θμιας Εκπ/σης.

 Στο διαγωνισμό αυτό οι μαθητές διαγωνίστηκαν στα σχολεία τους με επιτηρητές τους δασκάλους τους.

          Ευχαριστούμε όλους όσοι στήριξαν αυτή τη διοργάνωση. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και ιδιαίτερα στους 137 μαθητές που διακρίθηκαν με την επίδοσή τους.

           Το παράρτημα της Ε.Μ.Ε. Ν. Βοιωτίας σας προσκαλεί στη βράβευση των διακριθέντων μαθητών το Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2015  και ώρα 6:30 μ.μ. στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Θηβαίων για τους μαθητές της περιοχής Θήβας

και την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 11:00 π.μ. στο Συνεδριακό Κέντρο «Χρήστος Παλαιολόγος» στην περιοχή Κρύα στη Λιβαδειά για τους μαθητές της περιοχής Λιβαδειάς

Την βράβευση στη Θήβα πλαισιώνει o Γενικός Γραμματέας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας Μαθηματικός Κος Τυρλής Γιάννης

Στην εκδήλωση της Λιβαδειάς θα βρεθεί ο συγγραφέας και μαθηματικός Κος Στέλιος Μαρίνης

Η Μαθηματική Εταιρεία είναι και θα παραμείνει δίπλα τους τόσο με τις εκδόσεις της (Μικρός Ευκλείδης για το Δημοτικό σχολείο, τον Ευκλείδη Α για το Γυμνάσιο) όσο και με τα μαθήματα προετοιμασίας για τους μαθηματικούς διαγωνισμούς.

Οι μαθητές που διακρίθηκαν είναι:


ΕΠΑΡΧΙΑ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΤΑΞΗ Ε





1
Στόλια
Φώτης
Ε
2ο Δημ. Λιβαδειάς
2
Κορογιάννος
Ιωάννης
Ε
3ο Δημ. Λιβαδειάς
3
Καντάς
Αθανάσιος
Ε
3ο Δημ. Λιβαδειάς
4
Κορδατζής
Χρήστος
Ε1
4ο Δημ. Λιβαδειάς
5
Κοτσώνας
Αθανάσιος
Ε1
4ο Δημ. Λιβαδειάς
6
Κωτσαδάμ
Δέσποινα
Ε2
4ο Δημ. Λιβαδειάς
7
Ζητουνιάτη
Εμμέλεια
Ε1
6ο Δημ. Λιβαδειάς
8
Τριανταφύλλου
Μιχαήλ
Ε1
6ο Δημ. Λιβαδειάς
9
Περγαντάς
Κωστής
Ε2
6ο Δημ. Λιβαδειάς
10
Κολοβός
Στυλιανός
Ε1
7ο Δημ. Λιβαδειάς
11
Μίχας
Γεώργιος
Ε2
7ο Δημ. Λιβαδειάς
12
Βλάχος
Σταύρος
Ε1
8ο Δημ. Λιβαδειάς
13
Γκόβαρης
Ευάγγελος
Ε2
8ο Δημ. Λιβαδειάς
14
Τσιτσικλή
Μαρία
Ε2
9ο Δημ. Λιβαδειάς
15
Μαυρίκη
Παρασκευή
Ε2
9ο Δημ. Λιβαδειάς
16
Κολιούση
Νικολέτα
Ε1
9ο Δημ. Λιβαδειάς
17
Καντά
Όλγα
Ε
10ο Δημ. Λιβαδειάς
18
Κασούτσας
Νίκος
Ε
10ο Δημ. Λιβαδειάς
19
Παππάς
Αριστείδης
Ε
10ο Δημ. Λιβαδειάς
20
Σώκος
Βασίλης
Ε
10ο Δημ. Λιβαδειάς
21
Κατσούλη
Βασιλική
Ε
10ο Δημ. Λιβαδειάς
22
Τσεκούρα
Άννα-Μαρία
Ε2
2ο Δημ. Ορχομενού
23
Καιλή
Χριστίνα
Ε1
Δημ. Αράχωβας
24
Κολοβάρης
Ευστάθιος
Ε1
Δημ. Αράχωβας
25
Κουτσονικόλας
Ευστάθιος
Ε2
Δημ. Αράχωβας
26
Κουτσάμπασης
Δημήτριος
Ε
Δημ. Αγ. Γεωργίου
27
Γκάγκαρης
Άγγελος
Ε
Δημ. Αγ. Δημητρίου
28
Γκαμούλος
Αθανάσιος
Ε
Δημ. Αγ. Δημητρίου
29
Μελέτης
Παναγιώτης
Ε
Δημ. Αγ. Δημητρίου
30
Κουμπογιάννος
Αθανάσιος
Ε
Δημ. Αντίκυρας
31
Μίχου
Αλεξάνδρα
Ε
Δημ. Διονύσου
32
Ξηρογιάννης
Ιωάννης
Ε
Δημ. Παύλου

ΕΠΑΡΧΙΑ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΤΑΞΗ ΣΤ





1
Μπαρτατίλας
Γεώργιος
ΣΤ
1ο Δημ. Λιβαδειάς
2
Μαυρίκος
Βασίλειος
ΣΤ
2ο Δημ. Λιβαδειάς
3
Μπέκας
Ανδρέας
ΣΤ2
2ο Δημ. Ορχομενού
4
Παπακώστας
Αθανάσιος
ΣΤ
3ο Δημ. Λιβαδειάς
5
Πολυτάρχου
Ηλίας
ΣΤ
3ο Δημ. Λιβαδειάς
6
Πούλος
Οδυσσέας-Δημήτρης
ΣΤ
3ο Δημ. Λιβαδειάς
7
Πούλος
Πλούταρχος
ΣΤ
3ο Δημ. Λιβαδειάς
8
Ρήγας
Θοδωρής
ΣΤ
3ο Δημ. Λιβαδειάς
9
Καψώνα
Ευαγγελία
ΣΤ2
4ο Δημ. Λιβαδειάς
10
Λαζινού
Άννα
ΣΤ2
4ο Δημ. Λιβαδειάς
11
Σπυρόπουλος
Λουκάς
ΣΤ1
4ο Δημ. Λιβαδειάς
12
Χονδρού
Εμμανουέλα-Μαρίνα
ΣΤ1
5ο Δημ. Λιβαδειάς
13
Νταραδήμος
Νικόλαος
ΣΤ2
5ο Δημ. Λιβαδειάς
14
Πέτσας
Χαράλαμπος
ΣΤ2
5ο Δημ. Λιβαδειάς
15
Σταμάτης
Παναγιώτης
ΣΤ2
5ο Δημ. Λιβαδειάς
16
Καλογρηάς
Νικόλαος
ΣΤ1
6ο Δημ. Λιβαδειάς
17
Μπαρδώσας
Γεώργιος
ΣΤ2
6ο Δημ. Λιβαδειάς
18
Στάμου
Γαρυφαλλιά
ΣΤ2
6ο Δημ. Λιβαδειάς
19
Κουτσούμπα
Δήμητρα
ΣΤ1
7ο Δημ. Λιβαδειάς
20
Μπίμη
Ιωάννα
ΣΤ1
7ο Δημ. Λιβαδειάς
21
Τουρκοχωρίτη
Δανάη
ΣΤ2
7ο Δημ. Λιβαδειάς
22
Μάρκου
Μαρία
ΣΤ1
8ο Δημ. Λιβαδειάς
23
Χουλιάρα
Ευγενία
ΣΤ1
8ο Δημ. Λιβαδειάς
24
Βαγενάς
Λουκάς
ΣΤ2
8ο Δημ. Λιβαδειάς
25
Γκίκας
Νικόλαος
 ΣΤ
10ο Δημ. Λιβαδειάς
26
Σολωμός
Νικόλαος
 ΣΤ
10ο Δημ. Λιβαδειάς
27
Μίχου
Αθανασία
 ΣΤ
Δημ.  Αγ. Γεωργίου
28
Τσιάμπαλης
Γρηγόρης
ΣΤ
Δημ.  Αγ. Γεωργίου
29
Χουσιάδα
Ιωάννα
ΣΤ
Δημ.  Αγ. Γεωργίου
30
Αρβανίτης
Ιωάννης
ΣΤ1
Δημ. Αράχωβας
31
Τσέλιος
Δημήτρης
ΣΤ2
Δημ. Αράχωβας
32
Κοκολάκη
Μαρία Κύνθια
ΣΤ
Δημ. Αντίκυρας
33
Καραβαγγέλη
Παναγιώτα
ΣΤ
Δημ. Διονύσου
34
Πανουργιάς
Νικόλαος
ΣΤ
Δημ. Διστόμου
35
Παντίσκας
Παναγιώτης
ΣΤ
Δημ. Διστόμου
36
Μπέλλος
Σπύρος
ΣΤ
Δημ. Διστόμου
37
Μπράχο
Ερη
ΣΤ
Δημ. Διστόμου


ΕΠΑΡΧΙΑ ΘΗΒΑΣ


ΤΑΞΗ Ε





1
Μπόβαλης
Αδαμάντιος
Ε2
2ο Δημ. Θήβας
2
Γκίγκεζας
Παναγιώτης
Ε1
3ο Δημ Θήβας
3
Ζαχαριάς
Κων/νος
Ε2
3ο Δημ Θήβας
4
Μανωλάκης
Σπυρίδων
Ε2
3ο Δημ Θήβας
5
Αγγελόπουλος
Ευάγγελος
Ε1
4ο Δημ. Θήβας
6
Βάσιος
Απόστολος
Ε1
4ο Δημ. Θήβας
7
Πέτρου
Λουκάς
Ε2
4ο Δημ. Θήβας
8
Κόλλιας
Ευάγγελος
Ε1
5ο Δημ. Θήβας
9
Χατζηνικολίδης
Θάνος
Ε2
5ο Δημ. Θήβας
10
Πολυμερόπουλος
Αναστάσιος
Ε2
5ο Δημ. Θήβας
11
Ματσαγκούρας
Λευτέρης
Ε2
5ο Δημ. Θήβας
12
Μακρή
Μαρία
Ε
6ο Δημ. Θήβας
13
Δεληδημητρίου
Ακριβή
Ε
6ο Δημ. Θήβας
14
Σιαμπάνης
Γεώργιος
Ε2
7ο Δημ. Θήβας
15
Παπαναστασίου
Θάνος
Ε2
7ο Δημ. Θήβας
16
Μασοκώστας
Αριστοτέλης
Ε1
7ο Δημ. Θήβας
17
Κελάρου
Νικολ
Ε1
1ο Δημ. Αλιάρτου
18
Γιαννακόπουλος
Νικόλαος
Ε1
2ο Δημ. Αλιάρτου
19
Καρακικές
Δημήτριος
Ε1
2ο Δημ. Αλιάρτου
20
Μπουκόρου
Αγγελική
Ε2
2ο Δημ. Αλιάρτου
21
Σβεντζούρη
Ξανθή
Ε2
2ο Δημ. Αλιάρτου
22
Χαλβατζή
Σταματία
Ε2
2ο Δημ. Αλιάρτου
23
Σιδέρη
Ελένη
Ε
Δημ. Αγ. Θωμά
24
Γκίκα
Ευαγγελία
Ε
Δημ. Ασωπίας
25
Σπανοπούλου
Σοφία
Ε
Δημ. Ασωπίας
26
Θεοδώρου
Ευάγγελος
Ε
2ο Δημ. Βαγίων
27
Θωμάς
Θωμάς
Ε2
Δημ. Δηλεσίου
28
Καλαϊτζάκης
Γεώργιος
Ε
Δημ. Καπαρελλίου
29
Κυβέρης
Παναγιώτης
Ε
Δημ. Καπαρελλίου
30
Βρακάς
Κωνσταντίνος
Ε
Δημ. Λεονταρίου
31
Μάγκα
Δέσποινα
Ε
Δημ. Λεονταρίου
32
Λιτοσελίτης
Γεώργιος
Ε
Δημ. Μαυροματίου
33
Σοφού
Ελένη
Ε
Δημ. Πλαταιών
34
Νερούτσου
Χρύσα
Ε
Δημ. Σωληναρίου
35
Τσερέπας
Κωνσταντίνος
Ε
Δημ. Σωληναρίου
36
Ανδριανού
Ιωάννα
Ε1
1ο Δημ. Σχηματαρίου
37
Ζαχαράνη
Νικολέτα
Ε1
1ο Δημ. Σχηματαρίου
38
Ρούτης
Κωνσταντίνος
Ε2
1ο Δημ. Σχηματαρίου
39
Ακριώτη
Μαρία
Ε
2ο Δημ. Σχηματαρίου
40
Ξηρού
Χρυσαυγή
Ε
2ο Δημ. Σχηματαρίου
41
Παπά
Ιονέλα-Ντανιέλα
Ε
2ο Δημ. Σχηματαρίου







ΕΠΑΡΧΙΑ ΘΗΒΑΣ


ΤΑΞΗ ΣΤ





1
Γκέλης
Κωνσταντίνος
ΣΤ1
2ο Δημ. Θήβας
2
Παπαλουκά
Σωτηρία
ΣΤ2
2ο Δημ. Θήβας
3
Μαξούμ
Αχμέτ
ΣΤ1
3ο Δημ. Θήβας
4
Μπέκολι
Τζόνα
ΣΤ2
3ο Δημ. Θήβας
5
Βενιζέλος
Αθανάσιος
ΣΤ1
4ο Δημ. Θήβας
6
Σκυριανός
Αλέξιος
ΣΤ2
4ο Δημ. Θήβας
7
Βεντούρης
Ζανής
ΣΤ1
5ο Δημ. Θήβας
8
Κουτράκης
Δημήτριος
ΣΤ1
5ο Δημ. Θήβας
9
Παπαχριστοδούλου
Αικατερίνη
ΣΤ2
5ο Δημ. Θήβας
10
Λακιώτης
Ευάγγελος
ΣΤ
6ο Δημ. Θήβας
11
Σαμπάνη
Αικατερίνη
ΣΤ
7ο Δημ Θήβας
12
Μπόγρης
Λουκάς
ΣΤ1
8ο Δημ. Θήβας
13
Παπαναστασίου
Ευάγγελος
ΣΤ2
8ο Δημ. Θήβας
14
Φλώρος
Ανδρέας
ΣΤ2
8ο Δημ. Θήβας
15
Παπαδέδες
Χρήστος
 ΣΤ
Δημ. Αγ. Θωμά
16
Χατζή
Ιουλία
ΣΤ
Δημ. Ακραιφνίου
17
Γαλάνης
Δημήτρης
ΣΤ
Δημ Άσκρης
18
Θεοδώρου
Ιωάννα
ΣΤ
Δημ Άσκρης
19
Τζάνκο
Ευγενία
ΣΤ
Δημ Άσκρης
20
Ατία
Μάριο
ΣΤ
Δημ. Ασωπίας
21
Γρίλλια
Αθανασία
ΣΤ
Δημ. Λεονταρίου
22
Μπεκρή
Βασιλική
ΣΤ
Δημ Πλαταιών
23
Φίλη
Αναστασία
ΣΤ
Δημ Πλαταιών
24
Κουμούτσης
Βύρων
ΣΤ1
1ο Δημ. Σχηματαρίου
25
Ζωΐτση
Αικατερίνη-Άννα
ΣΤ
2ο Δημ. Σχηματαρίου
26
Καπελέρη
Βασιλική
ΣΤ
2ο Δημ. Σχηματαρίου
27
Νερούτσος
Φώτης
ΣΤ
Δημ. Σωληναρίου

 


Η Διοικούσα Επιτροπή:Κατσέλης Γιώργος

                                      Λουκίδου Αναστασία

                                      Ατματζίδου Κατερίνα

                                      Νυδριώτου Μαρία

                                      Πρέντζα Δήμητρα



O πρόεδρος                                                            Ο γραμματέας

    Βελαώρας Γιάννης                                                    Αρετός Στράτος



Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου